Ostrov Ischia – to není jen Aragonský hrad

Ostrov Ischia – nádherný ostrov na severní straně Neapolského zálivu, jehož hlavní dominantou je Aragonský hrad. Ale najdete zde i mnoho dalších krásných míst.

Ostrov Ischia – Mapa památek

Aragonský hrad Zahrady La Mortella Serrara Fontana v Sant Angelo Termální lázně Casamicciola Fungo (Houba) - Lacco Ameno Monte Epomeo (788 m.n.m) La Torre di Michelangelo (Věž Michelangelo, Guevara Tower)

Zdroj: mapy. cz

Ostrov Ischia – Hlavní památky

Aragonský hrad – hrad vytesaný do skály

První hrad na tomto místě vznikl už v 5. století před naším letopočtem. Tento hrad byl kdysi součástí ostrova Ischia. V roce 140 našeho letopočtu během velkého zemětřesení a erupce blízké sopky došlo k oddělení skalního útvaru včetně hradu od hlavního ostrova. Vznikl tak nový menší ostrov, jehož kolmé skalní útesy sahají až do výšky 115 metrů.

Díky výšce skal se stal hrad téměř nedostupný i bez boje obránců. V dobách válek, kdy se majitelé hradu brání, bylo téměř nereálné hrad dobýt. I díky tomu nebyl stovky let zničen a zachoval si tak svou původní podobu. Podrobný článek Aragonský hrad.

Zahrady La Mortella

Zahrady La Mortella najdete v městě Forio na západním pobřeží ostrova. Zakladatelem zahrad byl anglický skladatel William Walton již v roce 1946. Byly zde vysázeny nádherné tropické a středomořské rostliny, které se od té doby rozrostly do obrovských rozměrů. Ze zahrady se Vám naskytne nádherný výhled na město Forio a jeho přístav.

Krom jedinečné zahrady zde můžete vidět vilu a v ní muzeum Williama Waltona. V sále vily se konají pravidelně kulturní akce a koncerty.

Vila Ravino a její zahrady

Botanická zahrada, kterou najdete také v městě Forio, tentokrát v zálivu Citara. Zdejší zahrada má největší sbírku venkovních kaktusů a sukulentů v Evropě.

Vila je také hostitelem každoročnímu veletrhu Meristema, který je věnován jak profesionálním, tak amatérským zahrádkářům.

Výběžek Serrara Fontana v Sant Angelo

Jedna z hlavních atrakcí ostrova. Jde o podobný ostrůvek, jako má Aragonský hrad, ale v daleko menším provedení. I tento ostrov je s hlavním ostrovem propojen a i zde se kdysi nacházel hrad. Zdejší hrad neměl tak výhodnou pozici, jako Aragonský hrad a v roce 1809 byl po dobytí zničen.

Dnes na místě najdete jen trosky věže (Torre Sant Angelo), ale i přes to má toto místo své kouzlo a stalo se oblíbenou atrakcí návštěvníků ostrova.

Ostrov Ischia – Termální lázně Casamicciola

Zdejší lázně využívají sopečného původu ostrova a s tím související teplé prameny. Jde o nejstarší lázně na ostrově a dodnes mají jen tu nejlepší pověst. Jedná se o jedny z nejprestižnějších lázní v Itálii. Město Casamicciola je lodí dostupné z Neapolského přístavu.

Fungo (Houba) – Lacco Ameno

V severní části ostrova nedaleko vesnice Lacco Ameno můžete kousek od pobřeží vidět skalní výběžek sopečného původu, který voda opracovala do tvaru Houby. Odtud dostal tento skalní útvar svůj název.

Monte Epomeo (788 m.n.m)

Hora Epomeo – hora má sama o sobě hezký tvar a milovníkům přírody se bude líbit i okolní příroda, ale hlavně z jejího vrcholku je ten nejkrásnější výhled na ostrov. Na vrchol vedou dvě značené cesty a to z vesnice Serrara a Fontana. Z vesnice Serrara je cesta delší a musíte překonat o 100 metrů větší převýšení. Cesta z vesnice Fontana vám zabere asi hodinu času, překonáte převýšení asi 330 m a ujdete necelé 2 km. Odměnou Vám bude nádherný výhled na většinu ostrova včetně Neapolského zálivu.

La Torre di Michelangelo (Věž Michelangelo, Guevara Tower)

Krásná věž nedaleko od hlavní atrakce ostrova Ischia. Pokud se rozhodnete navštívit ostrov, tak k věži už je to jen kousek. Kousek od věže můžete vidět skalní útvary Sant’Anna. Na tomto místě se nachází archeologické naleziště původní Římské vesnice.

Ostrov Ischia – Lodní doprava

Lodní doprava na ostrov z okolních přístavů:

 • Neapol
 • Procida – sousední ostrov na východ od Ischie
 • Ostrov Capri – jihovýchodně od Ischie
 • Ostrov Ventotene – severovýchodně od Ischie.

Odkazy

www.Anglina.uNas.cz

www.Panda1709.com

3 komentáře: „Ostrov Ischia – to není jen Aragonský hrad

 • Květen 26, 2019 (11:25 am)
  Permalink

  Nejkrásnější ostrov, který jsem kdy viděl.

  Reagovat
 • Červen 12, 2019 (11:14 am)
  Permalink

  Hledám spolucestující do Itálie k moři autem (pohodlná klimatizovaná dodávka) 7.-21. července. Máme dvě volná místa a pro redukci nákladů je chceme obsadit. Cíl cesty je kousek od Neapole, ale můžeme upravit trasu, tak ať Vás zavezeme na jiné místo po cestě. Lze se přidat i na jednu cestu. případně pište. Tomáš P.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *