Vodopády Seerenbachfälle – nejvyšší ve Švýcarsku

Vodopády Seerenbachfälle – jsou se svou celkovou výškou 585 metrů považovány za nejvyšší ve Švýcarsku. Vodopády se nachází na severní straně jezera Walensee v regionu Sankt Gallen.

Celkem uvidíte tři vodopády: 50 metrů, 305 metrů a 190 metrů. Přitom 305 metrů vysoký prostřední vodopád kaskády, patří na třetí místo ve Švýcarsku, co se týče nepřerušených vodopádů. Vyšší jsou Mürrenbachfall (v údolí Lauterbrunnen) a Buchenbachfall. Na loukách kolem se pasou krávy, což společně s dřevěnou chatkou a vodopády v pozadí nabízí přímo pohádkovou scenerii, kterou si určitě nenechte ujít.

Vodopády Seerenbachfälle – Poloha

Vodopády se nachází na severní stěně jezera Walensee, které najdete asi 30 km na západ od Lichtenštejnska. Podél jezera vede dálnice A3, která spojuje Vaduz a Zurich. Po této dálnici pojedete k západnímu konci jezera, kde sjedete na Weesen a budete pokračovat do vesničky Betlis (GPS souřadnice: 47.1358792N, 9.1473439E), což je nejlepší výchozí místo pro návštěvu vodopádů.

Pozor! Poslední úsek trasy z městečka Weesen je omezen a funguje jako jednosměrná trasa. Neznamená to, že Vás pustí tam a zpět se nikdy nedostanete, ale po určité době se směry prohodí. Bohužel už nevím podle čeho, a kdy se směr střídá, tak se jen nedivte, když Vám řeknou, že budete muset počkat.

Další variantou je procházka z Weesenu (cca 8 km), díky které si ušetříte možné čekání na průchodnost Vašeho směru a také ušetříte za parkování ve vesnici Betlis.

Poslední variantou je přejezd loďkou Weesenu do Betlis (26 CHF – informace z roku 2016) a zpět pěšky trasou podél jezera (cesta pěšky – 1 hodina). Loďkou můžete pokračovat i dál do sousední vesnice Quinten. Z vesnice Quinten pěšky kolem vodopádů, přes Betlis zpět do vesnice Weesen (cesta pěšky – 3 hodiny).

Vodopády Seerenbachfälle

Od nejbližšího parkoviště ve vesnici Betlis je to k vodopádům jen kousek. I když zaparkujete na druhém konci vesnice, tak půjdete jen cca 1,5 km. Nejkrásnější výhled na vodopády najdete u menšího kostela (GPS souřadnice: 47.1356247N, 9.1606306E). Ale můžete pokračovat blíž k vodopádům a najít si i další krásná místa. Dojít můžete téměř až pod vodopády.

Kdy je nejlepší čas sem přijet?

Krása vodopádů je závislá na množství vody a u tohoto vodopádu to platí dvojnásob. Obzvlášť v letních měsících je zážitek z tenoučkého vodopádu daleko menší, než na jaře, kdy Vás už z dálky ohromí hukot vody. Atmosféru ještě dokreslí zelené rozkvetlé louky a v okolí se pasoucí krávy.

Na kole kolem jezera

Jezero Walensee je rájem nejen pro milovníky vodních radovánek a vodopádů, ale najdete zde i cyklotrasu, díky které můžete celé jezero objet na kole. Jde sice o téměř celodenní výlet, ale nádherné výhledy na jezero a okolní hory rozhodně stojí zato. Trasa kolem jezera je dlouhá více než 40 km a celkem nastoupáte přes 2400 výškových metrů. Bohužel Ti z Vás, kteří nemají rádi kopce i tato okružní trasa podél jezera vede i přes okolní kopce. Výhodou kopcovité trasy jsou nádherné výhledy na jezero z výšky. Samozřejmě pojedete i kolem vodopádů Seerenbachfälle.


Angličtina na cesty

www.Anglina.uNas.cz

Web který podporuje Pandu velkou

www.Panda1709.com

1 komentář: „Vodopády Seerenbachfälle – nejvyšší ve Švýcarsku

  • Říjen 8, 2019 (12:53 pm)
    Permalink

    díky za článek, docela mi pomohl a btw super fotky

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *