Slovinsko – krásné hory, řeky, vodopády, jezera …

Slovinsko – to jsou krásné hory, řeky, vodopády, jezera, soutěsky. Nebo světový unikát v podobě Triglavského národního parku, několik památek UNESCO, pohádkové jezero Bled a mnoho dalších atrakcí.

Na mapě jen malá země mezi Itálií a Chorvatskem. Naprostá většina turistů ji zná hlavně jako průjezdní místo na cestě k moři do Chorvatska. Většina lidí ví, že ve Slovinsku není mnoho míst na koupání v moři, protože jeho pobřeží není dlouhé. Ale ve Slovinsku toho můžete vidět mnohem více, než kousek pobřeží Jadranského moře.

Země vznikla poměrně nedávno a to v roce 1991 po rozpadu Jugoslávie. Zatímco se tato malá země oddělila poměrně poklidnou cestou, tak v přírodě tohoto kraje můžete zažít spoustu dobrodružství a vidět přírodní krásy, které jinde v Evropě neuvidíte. Nejde o velkou zemi, s rozlohou 20.273 km2 jde o jednu z nejmenších v Evropě, ale najdete zde toho opravu hodně: krásné pobřeží, špičaté hory, krásná jezera, jeskyně, tyrkysové řeky, lesy a často nedotčenou přírodu. Lesy pokrývají více než dvě třetiny rozlohy země, což znamená, že jde o jednu z nejvíce zalesněných zemí v Evropě. Najdete zde také více než 10.000 menších či větších jeskyní.

Kromě přírodních krás zde máte také super bonus navíc v podobě přijatelných cen. Ceny ve Slovinsku jsou daleko přijatelnější, než v Itálii, Rakousku nebo Švýcarsku.

Nejlepší čas navštívit Slovinsko

Kdy je nejlepší čas sem přijet? Na tuto otázku jsou možné dvě odpovědi.

V případě, že chcete do hor, obdivovat krásné řeky a vodopády, tak je lepší sem přijet na jaře nebo těsně před začátkem letních prázdnin. Turistů sem nejvíce přijíždí právě v letních prázdninách, takže se vyhnete davům lidí a navíc ceny ubytování jsou daleko více přijatelné, než v červenci a srpnu. Krom toho řeky mají největší průtok právě na jaře, takže uvidíte vodopády v plné síle, louky kvetou a můžete si tak užívat přírodní krásy naplno.

V případě, že máte rádi podzimní barvy lesů, pak pro Vás bude lepší přijet na podzim, kdy zdejší lesy vykreslí neuvěřitelné výhledy a procházky získávají nový rozměr.


Angličtina na cesty

www.Anglina.uNas.cz

www.Panda1709.com

4 komentáře: „Slovinsko – krásné hory, řeky, vodopády, jezera …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *