Hora San Giorgio a fosilní muzeum Meride

Hora San Giorgio (Monte San Giorgio) – z vrcholu v nadmořské výšce 1 097 m.n.m. v jižní části kantonu Ticino ve Švýcarsku, si můžete vychutnat výhled na jezero a hory, které nabízejí nezapomenutelné pohledy. Hora San Giorgio se díky svým zkamenělinám pyšní zejména vstupem na seznam světového dědictví UNESCO.

Zkameněliny jsou vystaveny v muzeu v Meride, které navrhl architekt Mario Botta. Za pár hodin chůze se dostanete na vrchol z Meride a cestou zpět si můžete zvolit západní cestu skrz jeden z nejzajímavějších úseků této geopaleontologické stezky.

Trasa: Meride – Hora San Giorgio

Chcete-li se vydat na vrchol San Giorgio, můžete si vybrat z několika různých tras. Ideální variantou je trasa, která vychází z kostela San Silvestro v Meride (pokud je budova otevřená, nahlédněte dovnitř kostela, stojí to za to!). Asi za 45 minut se dostanete na vyhlídku Cassina, kde se nachází kaple a přístřešek. Po stezce, která stoupá vpravo od kaple, se za pár minut dostanete na místo vykopávek fosilií. Vraťte se k místu, kde se nachází kaple, a vydejte se podle žluté značky na vrchol. Za asi 30 minut se dostanete na vrchol. Pohled je to opravdu velkolepý, můžete si sednout na jednu z laviček a vychutnat si pohled na jezero Lugano a jeho krásné okolí.

Časová náročnost trasy cca 3,5 h.

Meride – Muzeum na úpatí hory San Giorgio

Fosilní muzeum v Meride, představuje výběr zkamenělých zvířat a rostlin z jedinečného místa světového kulturního dědictví UNESCO – hory San Giorgio. 2,5 metru dlouhý model Ticinosuchuse vítá návštěvníky fosilního muzea v centru obce Meride. Na čtyřech podlažích jsou zde vystavena zvířata, která žila před 245 až 180 miliony lety v bývalém moři a na pobřeží jižního Ticina. Ilustrace a modely vysvětlují veřejnosti dávno zaniklý svět, jehož fosílie byly vytěženy a vědecky popsány švýcarskými a italskými odborníky po roce 1850.

Otevírací doba muzea v Meride

  • 09:00-17:00 – každý den krom pondělí

www.Anglina.uNas.cz

www.Panda1709.com

1 komentář: „Hora San Giorgio a fosilní muzeum Meride

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *