Rafting ve Slovinsku – nejkrásnější řeky Slovinska

Rafting ve Slovinsku nabízí možnost poznat ty nejkrásnější údolí řek této země a zároveň si užít dobrodružství založené na adrenalinu. Od lehčích řek až po extrémy, to vše nabízejí slovinské řeky. Pravděpodobně nejlepší řekou pro rafting nejen ve Slovinsku je řeka Soča. Krásy údolí Soča nabízí dech beroucí výhledy na které jen tak nezapomenete. To však neznamená, že řeky Savinja, Sava, Kolpa a Krka zůstavají pozadu. Bez ohledu na to, kterou řeku si vyberete, zažijete dobrodružství a uvidíte nádherné scenérie.

Řeka Soča

Nejlepší slovinská řeka pro rafting a nejúžasnější scenérie okolních hor je patrně na řece Soča. Soča je jednoznačně jedna z nejkrásnějších řek ve Slovinsku a také na celém světě. Rafting je vhodný pro lidi, kteří chtějí zažít divokou řeku Soču. Pokud si rafting chcete užít se vším všudy a na maximum, tak se přijeďte na jaře, kdy je v řece daleko více vody než v letních měsících. Článek o nesjízdné části řeky Soča.

Řeka Savinja

Na Horní Savinji je možné provozovat rafting hlavně kolem měst Luče a Ljubna. Horní tok je skvělý pro ty, kteří chtějí více dobrodružství, zatímco kolem Luče se řeka rozšiřuje a stává se pomalejší. Některé části rozhodně nejsou vhodné pro začátečníky.

Rafting ve Slovinsku – řeka Sava Bohinjka – řeka Sava

V horní části řeky Sava Bohinjka, která vede od jezera Bohinj směrem k Bledu nebo nebo na řece Sava jižně od Bledu, je možné provozovat rafting a sjezd je docela snadný (vhodný pro začátečníky). Trochu náročnější úsek potkáte od místa zvaného Soteska pro Bohinju po obec Bohinjska Bela.

Rafting ve Slovinsku – řeka Kolpa

Řeka Kolpa, která tvoří přirozenou hranici mezi Slovinskem a Chorvatskem, prochází úrodným údolím, které do dnes zůstalo téměř nedotčené. Jde o jednu z mála velkých řek v Evropě, která se úspěšně vyhýbá městům po většímu svého toku. Obzvlášť krásná je část, která vytvořila zmíněnou hranici. Podrobný článek Řeka Kolpa.

Rafting ve Slovinsku – řeka Krka

Řeka Krka je vhodná pro rafting mezi vesnicemi Smihel a Žužemberk.


Angličtina na cesty

www.Anglina.uNas.cz

Web který podporuje Pandu velkou

www.Panda1709.com

1 komentář: „Rafting ve Slovinsku – nejkrásnější řeky Slovinska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *