Vodopády Engstligenfälle – nejkrásnější ve Švýcarsku

Vodopády Engstligenfälle (anglicky: Engstligen Falls) – druhý nejvyšší vodopád ve Švýcarsku, jeden z nejkrásnějších v Evropě a několik dalších vedlejších vodopádů v blízkém okolí. To vše můžete vidět nedaleko od městečka švýcarského Adelboden.

Zdejší vodopády najdete ve Švýcarském seznamu krajin národního významu.

Vodopády Engstligenfälle – Poloha

Městečko Adelboden se nachází asi 70 km na jih od hlavního města Švýcarska Bern. Po dálnici A6 pojedete z Bernu směrem na Thun a Spiez. V městě Spiez dálnice končí a budete pokračovat po silnici číslo 223 směr Futigen a následně Adelboden.

V Adelbodenu Vás na hlavní parkoviště navedou značky. Už z městečka v dálce před sebou zahlédnete tyto obrovské vodopády. Parkoviště pro přístup k vodopádům se nachází u dolní stanice lanovky (GPS souřadnice: 46.4592933N, 7.5658128E), která vede nahoru k vodopádům.

Adelboden – GPS souřadnice: 46.4905747N, 7.5667075E

Vodopády Engstligenfälle – GPS souřadnice: 46.4522867N, 7.5617642E

Vodopády Engstligenfälle – Pěšky

Cesta z parkoviště u lanovky vede po trase alpské magistrály Via Alpina Red ODKAZ a i když cestou nahoru minete několik odboček, tak se nemůžete ztratit. Navíc většina odboček vede také k vodopádům.

Cestou zpět to můžete vzít po druhé cestě, která je v některých místech jištěna lanem, což sice za sucha není úplně nutné, ale během deštivých dnů se v těchto místech lano hodí.

Tato trasa patří mezi nejkrásnější výlety ve Švýcarsku. Uvidíte zelené louky, krásné hory v okolí a vyhlídka na hlavní vodopád patří k místům, které si zamiluje prostě každý.

Parametry trasy nahoru

 • Vzdálenost – 2 km
 • Časová náročnost – 1,5 hodiny
 • Převýšení – 650 m
 • Sestup – 100 m
 • Začátek – 1400 m.n.m.
 • Konec – 1955 m.n.m.

Vodopády Engstligenfälle – Lanovkou

Ne všichni si chtějí vyšlapat cca 600 výškových metrů k největšímu vodopádu a Ti jistě ocení možnost přístupu na hlavní vyhlídku pomocí lanovky. Na to, že cesta lanovkou trvá jen minuty, tak se nejedná vůbec o levnou záležitost. Krom toho, že lanovka je drahá i na Švýcarské poměry, tak se ochudíte o jednu z nejkrásnějších procházek ve Švýcarsku.

Lanovka Engstligenfälle – ceny jízdenek:

 • Dospělí – 22 CHF (32 CHF zpáteční)
 • Děti – 9 CHF (12 CHF zpáteční)
 • Studenti – 16 CHF (24 CHF zpáteční)
 • Důchodci – 16 CHF (24 CHF zpáteční)
 • Skupina 10 lidí – 16 CHF (24 CHF zpáteční)
 • Skupina 10 dětí – 7 CHF (10 CHF zpáteční)
 • Rodina 2 dospělí a maximálně 4 děti – 56 CHF

Informace z roku 2019

Nejlepší čas pro návštěvu

Jak už to u vodopádů bývá, tak nejlepším časem pro návštěvu je začátek jara, kdy taje sníh a vodopády naberou ještě více na síle.

Nejezdí se sem pouze na jaře a během hlavní sezony. Zdejší vodopády staly oblíbeným cílem horolezců, kteří sem přijíždějí zdolávat ledopády i v zimním období.

Výlety v blízkém okolí

Vodopád Bunderfälle – asi 150 metrů vysoký vodopád na řece Bunderlebächli se nachází jen 5 km od městečka Adelboden. Z parkoviště na výchozí bod pro návštěvu tohoto vodopádu pojedete asi 20 minut.

Vodopád Cholerenschlucht – se nachází asi 8 km na sever od parkoviště. Asi 20 metrů vysoký vodopád se nachází na řece Tschentbach uvnitř soutěsky, která je otevřena pouze od května do října.

Vodopád Laubbachfall – s výškou 540 metrů jde o třetí nejvyšší vodopád ve Švýcarsku, který se nachází jen asi 10 km od parkoviště, ale cesta k vodopádu je poněkud složitá.


Angličtina na cesty

www.Anglina.uNas.cz

Web který podporuje Pandu velkou

www.Panda1709.com

1 komentář: „Vodopády Engstligenfälle – nejkrásnější ve Švýcarsku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *