Santa Maria in Montesanto a Santa Maria dei Miracoli

Santa Maria in Montesanto a Santa Maria dei Miracoli jsou dva kostely v Římě, které jsou si velmi podobné. Krom toho, že si jsou velmi podobné, tak stojí přes ulici vedle sebe na okraji náměstí Piazza del Popolo. Naproti přes náměstí stojí brána Aurelianských hradeb.

Santa Maria in Montesanto a Santa Maria dei Miracoli – nebo dvojčata

Kostely jsou sice i na Římské poměry velmi známou památkou, ale jejich správný název si mnoho turistů nezapamatuje. Daleko častěji se setkáte s názvem „dvojčata“ (případně anglicky: twins)

Oba kostely stojí na místě od 17. století, kdy papež Alexander VII. Rozhodl ozdobit tehdy významný vstup do Říma. Stavbou papež pověřil tehdy významného architekta Carla Rainaldiho.

Santa Maria in Montesanto – slavnější dvojče

Montesanto znamená v překladu „svatá hora“ a tento název kostel zdědil po jiném, který stál dříve na stejném místě. Podle historiků má název odkazovat na Mount Carmel v Izraeli. Stavba kostela trvala necelých 13 let. Konkrétně byl kostel postaven v letech 1662 až 1675. Později se rozhodlo ještě o menších úpravách, které se podařilo dokončit až koncem roku 1679.

Cestování - Itálie - Santa Maria in Montesanto a Santa Maria dei Miracoli - Cestování - Itálie - Forum Romanum nebo také Římské fórum - Dovolená v Itálii - Itálie dovolená - panda na cestách
Santa Maria in Montesanto a Santa Maria dei Miracoli

Santa Maria dei Miracoli – dvojče v pozadí

Stavba kostela Santa Maria dei Miracoli byla zahájena po dokončení prvního kostela Santa Maria in Montesanto v roce 1675 a byla dokončena v roce 1681.

Santa Maria dei Miracoli není pouze v Římě na náměstí Piazza del Popolo. V Benátkách existuje další kostel, který má stejný název jako druhé z Římských dvojčat a jde ještě o starší stavbu. Benátský Santa Maria dei  Miracoli byl postaven v roce 1489.

Zvonice pro dvojčata

V 18. století byla oběma kostelům dostavěna zvonice. Každý z kostelů dostal jiný zvon a každý měl trochu jinou úlohu, co oznamuje. Dnes zvony oznamují hlavně to, že bude začínat mše a svolává tak věřící do kostela. Ostatní významy zvonění se postupem času přestaly používat.

Najdi 5 rozdílů

Rozdílů je zde samozřejmě mnoho. Stavby jsou sice velmi podobné na první pohled, ale už při druhém pohledu nebo ještě při bližším prozkoumání uvidíte více rozdílů. Někteří průvodci na tomto místě vyhlašují soutěž typu: „najdi 5 rozdílů“. Pokud se návštěvníci dívají z dálky tak to není úplně triviální úkol, ale jde to i z dálky. Až budete stát u brány naproti dvojčatům, tak si to můžete sami vyzkoušet.


www.Anglina.uNas.cz

www.Panda1709.com

1 komentář: „Santa Maria in Montesanto a Santa Maria dei Miracoli

  • Červen 12, 2019 (11:09 am)
    Permalink

    Hledám spolucestující do Itálie k moři autem 7.-21. července. Máme dvě volná místa a pro redukci nákladů je chceme obsadit. Cíl cesty je kousek od Neapole, ale můžeme upravit trasu, tak ať Vás zavezeme na jiné místo po cestě. případně pište. Tomáš

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *