Malga Geislerarm (Malga Geisler) – Geisleralm 

Chata Malga Geislerarm je další chatou krasnou chatou, která v tomto seznamu nemůže chybět. Jde o jednu z nejnavštěvovanějších chat v Dolomitech, která je součástí údolí Val di Funes.

Pozor Malga Geislerarm nenabízí ubytování. Můžete se zde dobře najíst, vychutnat si krásné hory kolem, ale přespat zde nejde.

Geisleralm se nachází v sedle pod štíty Dolomit a tato dřevěná chata jako by do nádherné krajiny Dolomit dokonale zapadla.

Oblíbené výlety

Chata Malga Geislerarm – Základní údaje

  • Letní provoz chaty – 22.května – 4.listopadu (kromě pondělí)
  • Zimní provoz chaty – 26.prosince – 24.března
  • Nadmořská výška – 1996 m.n.m.
  • Telefonní kontakt – +39 333 756 90 29
  • GPS souřadnice: 46.6209625N, 11.7495042E

Chata Malga Geislerarm – Jak se sem dostanete?

Nejkratší cesta sem vede z údolí Val di Funes z parkoviště u chaty Malga Zannes. Jde o procházku s výhledem na dech beroucí údolí Val di Funes ODKAZ a podobnou trasu jako se jde stezkou Adolfa Munkela. Cestou překonáte převýšení asi 380 metrů na necelých 4 km – celá cesta Vám zabere necelé dvě hodiny.

Spousta turistů sem přijde z druhé strany – využije lanovku z Ortisei pod vrchol Seceda a pokračuje dál právě na chatu Malga Geislerarm (5 km a cca 2,5 hodiny cesty). Od Malga Geislerarm se vracejí nebo pokračují na druhou stranu masivu na chatu Zanser Alm (Malga Zannes). U Malga Zannes mají většinou druhé auto pro odjezd.

Pro Ty, co mají zdravotní omezení nebo se necítí na to dojít na chatu nabízí chata možnost dopravy pomocí jejich dodávky (8 osob), případně minibusu (25 osob). Dopravu si můžete objednat na telefonním čísle +39 333 471 4302. Pozor! Na chatu nelze dojet vlastním autem – jde o speciální povolení.

Výhled na Val di Funes (UNESCO)

Z chaty se Vám naskytne nádherný výhled na údolí Val id Funes, které se v roce 2009 stalo součástí světového dědictví UNESCO. Zápis na seznam UNESCO byl proveden díky naprosto unikátní horské krajině, kterou zde můžete vidět.


Angličtina na cesty

www.Anglina.uNas.cz

www.Panda1709.com 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *