Lago di Limides – jezero jako zrcadlo Dolomit

Lago di Limides – nabízí jeden z nekrásnějších pohledů na Dolomity, který si navíc můžete vychutnat s odrazem na hladině jezera. K tomuto jezeru se snadno dostanete z parkoviště v údolí Passo Falzarego, které zároveň slouží jako výchozí místo pro výstup na horu Lagazuoi (muzeum První světové války).

Lago di Limides – Parkování

Ideální místo pro parkování se nachází přímo u silnice SR48 (GPS souřadnice: 46.5186319N, 12.0094394E) v dolní stanici lanovky, která vede na druhou stranu, než se vydáte a to na horu Lagazuoi.

Cesta k jezeru Lago di Limides

Z parkoviště se vydáte po značené cestičce směrem na jihovýchod. Cesta vede až k Rifugio Averau, ale tak daleko chodit nemusíte. To nejlepší na této trase najdete už po cca 2 km. Ze značené trasy musíte odbočit směrem doleva na neznačenou cestičku. Pokud minete první, tak máte ještě jednu možnost. Jezero můžete již ze značené trasy zahlédnout, tak se nemusíte bát, že obě cesty přijdete. Jezero se nachází dole pod značenou cestou (GPS souřadnice: 46.5119806N, 12.0225553E).

Lago di Limides - Itálie - cestování - dovolená v itálii - Panda na cestach - panda1709
Lago di Limides – Itálie

Nejedná se o žádné velké jezero obzvlášť letních měsících se z něj stává spíše větší kaluž. V roce 2017 bylo dokonce vyschlé úplně už v půlce srpna. V září jezero vyschne prý téměř každý rok.

To co na tomto místě hledáte, je výhled na protější stranu údolí. Od jezera můžete pozorovat jednu z nejkrásnějších částí Dolomit.

Co vše zde můžete vidět?

Když se šikovně postavíte a nebude foukat vítr, tak se Vám na hladině jezera bude odrážet hora Mount Lagazuoi, která se proslavila spoustou pozůstatků z První světové války včetně ferraty uvnitř štoly vykopané vojáky během bojů.
Dalším vrcholem je Tofane Di Rozes, který proslavila jedna z nejoblíbenějších ferrat v Dolomitech Giovanni Lipella.

Parametry trasy nahoru k jezeru Lago di Limides

 • Vzdálenost – 2 km
 • Časová náročnost – 1 hodina
 • Převýšení – 150 m
 • Sestup – 70 m

Výlet pro náročné

V případě, že Vám nestačí výlet na hodinu nebo na dvě, i s cestou zpět, tak můžete pokračovat dál po značené cestě až k chatě Rifugio Averau. V případě že půjdete až nahoru, tak uvidíte podobné výhledy jako od jezera, ale z větší výšky. Hlavně v měsících, kdy je jezero vyschlé, nabízí se tato varianta jako ideální.

Další možností je kombinovat výlet na jezero s výletem na Lagazuoi, Cinque Torri nebo Tofana di Rozes.


Angličtina na cesty

www.Anglina.uNas.cz

Web který podporuje Pandu velkou

www.Panda1709.com 

1 komentář: „Lago di Limides – jezero jako zrcadlo Dolomit

 • Srpen 2, 2019 (7:24 pm)
  Permalink

  škoda, že nejde v odrazu vidět tre cime

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *