Lago di Carezza (Karersee) – Pohádkové jezero

Jezero Lago di Carezza (německy: Karersee) je jedno z nejkrásnějších míst Dolomit, které je snadno dostupné autem. Bude Vám stačit ujít asi 250 metrů z parkoviště a naskytne se Vám nezapomenutelný výhled. Kromě jezera Lago di Carezza uvidíte v pozadí les a nádherné štíty Dolomit.

Jezero má více názvů, ale také přezdívky. Někdy můžete slyšet „Duhové jezero“, což si získalo díky křišťálově čisté vodě a zbarvení. Další používanou přezdívkou je „Pohádkové jezero“.

Lago di Carezza – Parkování

Parkoviště se nachází asi 250 metrů od jezera (GPS souřadnice: 46.4117606N, 11.5753481E) naproti přes silnici SS241, která vede z Bolzana do vesničky Vigo di Fassa.

Jde sice o placené parkoviště a cena není malá, ale vzhledem k tomu, že stejně nemáte, kde jinde zaparkovat, tak to nemá moc smysl řešit. Parkovné stojí 1 euro na hodinu (informace z roku 2018 září). Prvních 15 minut je sice zdarma, ale máte minimální šanci, že si stihnete vychutnat toto magické místo za 15 minut.

Na rozdíl od většiny turisticky frekventovaných míst, sem nemusíte spěchat kvůli parkování. Jsou zde stovky parkovacích míst, a ani když přijedete kolem 11 hodiny dopoledne v prázdninový den, tak s parkováním není problém. Co si musíte promyslet je vhodný čas pro fotografování. Nejkrásnější výhled, který sem přiláká tolik turistů, najdete v severní části jezera a štíty Dolomit, které si přes jezero budete fotit, se nachází od jezera na jih.

Jezero Lago di Carezza - Itálie - cestování - dovolená v itálii - Panda na cestach - panda1709
Jezero Lago di Carezza – Dolomity – Itálie

Lago di Carezza – jednoduchý okruh kolem jezera

Cestu kolem jezera není třeba popisovat. Ze kteréhokoliv místa uvidíte většinu cesty a pokud chcete pouze obejít jezero, tak nemáte moc možností se ztratit. Samotné jezero je oplocené, takže a není dovoleno přijít až ke břehu nebo se dokonce koupat. Možná i díky tomu si toto nádherné místo udržuje přezdívku „Duhové jezero“ a jeho pohádka bude pokračovat.

Pokud se nebudete dlouho kochat na na každém metru, tak procházku kolem jezera stihnete i s cestou na parkoviště za hodinu a ušetříte tak za parkování. Pokud chcete na tomto krásném místě podniknout delší výlet, pak se Vám může hodit následující odstavec.

Lago di Carezza – pro náročnější

Když Vám nestačí pohled na nádherné skály od Duhového jezera, tak si můžete dojít až k nim. Od jezera Lago di Carezza (GPS souřadnice: 46.4082100N, 11.5727153E) se můžete

vydat po značené cestě nazvané „Dolomiti 11“ směrem na jih. Dojdete až na místo kde končí lesní porost a před Vámi se otevře výhled na štíty, které již dobře znáte od jezera. Místo se jmenuje Mitterleger (GPS souřadnice: 46.3935642N, 11.5730647E).

Odtud máte dvě možnosti kam pokračovat. První je stezka „Dolomiti 21“, která vede prakticky celou dobu lesem, a moc toho neuvidíte. Pokud si chcete vychutnat okolní skály na maximum, tak se vydejte po cestě zvané „Labyrinthsteig – Labirinto“, která sice také vede do lesa, ale později Vám dopřeje maximum výhledů, které zde můžete na značených cestách potkat.

Stezkou „Labyrinthsteig – Labirinto“ se dostanete na značenou cestu „Dolomiti 18“ (GPS souřadnice: 46.3957578N, 11.5874756E) (k trase „Dolomiti 18“ vede i stezka lesem „Dolomiti 21“). Po stezce „Dolomiti 18“ půjdete už jen z kopce až do vesnice Karersee – Carezza odkud už budete muset pokračovat podél silnice S241.

Parametry náročnější trasy

 • Vzdálenost – 7,5 km
 • Časová náročnost – 3 hodiny (vzhledem k tomu, že se jistě budete kochat výhledy, tak si na výlet raději rezervujete více času)
 • Převýšení – 380 metrů
 • Sestup – 380 metrů

Jezero Lago di Carezza

Hloubka jezera se mění, ale nejvyšší měřená hloubka byla 22 metrů. Voda je téměř vždy křišťálově čistá s velkou viditelností, což by bylo ideální pro potápění.

 • Nadmořská výška – 1520 m.n.m.
 • Plocha – 12 hektarů
 • Šířka – 140 metrů
 • Délka – 305 metrů
 • Maximální hloubka – 22 metrů

Angličtina na cesty

www.Anglina.uNas.cz

Web který podporuje Pandu velkou

www.Panda1709.com 

3 komentáře: „Lago di Carezza (Karersee) – Pohádkové jezero

 • Srpen 3, 2019 (3:27 am)
  Permalink

  pěkné jezero, ale pak dlouho nic neuvídíte, tak si to promyslete, jestli se sem budete trmácet kvůli okruhu kolem jezera – jde se to asi 15 min

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *