Lago di Antorno – krásný výhled přímo z okna auta

Jezero Lago di Antorno – tento výhled Vás nemusí stát ani krok navíc. Přímo k jezeru můžete dojet autem, a pokud nejste nároční, tak si můžete vychutnat výhled na jezero s pozadím jednoho z nejkrásnějších skalních útvarů DolomitTre Cime (Three peaks).

Jezero najdete u menší silnice, která vede od hlavní silnice SP49 k chatě Rifugio Auronzo, která slouží jako výchozí bod k okruhu kolem masivu Tre Cime (Three peaks).

Parkování

V místě s nejlepším výhledem sice můžete zaparkovat, ale pokud si nepřivstanete, tak na Vás těžko zbude místo. I proto je důležité sem přijet v časných ranních hodinách. Spousta aut zde parkuje u silnice (GPS souřadnice: 46.5945914N, 12.2642692E), ale to bych rozhodně nedoporučoval, protože hrozí pokuta nebo odtažení auta – případně obojí. U silnice je zde zákaz stání, takže můžete zastavit, ale od auta bych rozhodně neodcházel.

Větší parkoviště (GPS souřadnice: 46.5910378N, 12.2632497E) se nachází u této silnice, ještě než dojedete k jezeru. Ale ani toto parkoviště není nafukovací a v těch turisticky nejfrekventovanějších časech bude obsazené.

Ještě větší parkoviště (GPS souřadnice: 46.5885042N, 12.2563972E) najdete v místě, kde se odbočuje ze silnice SP49. Jde sice o placené parkování, ale zase máte jistotu, že zde zaparkujete.

Lago di Antorno - Itálie - cestování - dovolená v itálii - Panda na cestach - panda1709
Lago di Antorno – Itálie

Jezero Lago di Antorno – cesta od parkoviště

Cesta k jezeru vede podél cesty, kterou jste již pravděpodobně jeli. Naprostá většina lidí, kteří chtějí fotku Tre Cime s jezerem Lago di Antorno přijede až k jezeru a pak se teprve vrací na vzdálenější parkoviště. Díky tomu, že se tam několik aut otáčí, tak vznikají docela zmatky, ale na to jsou lidé za pár dní v Itálii zvyklí. Každopádně i cesta od toho nejvzdálenějšího parkoviště zabere cca 15 minut (vzdálenost 1 km), takže si sami vyhodnoťte, jestli Vám jízda tam a zpět stojí zato – hlavně pokud sem přijedete v 10 hodin ráno, v sobotu a zároveň jsou velké prázdniny.

Cestička kolem jezera Lago di Antorno

Nejedná se o žádné velké jezero, takže cesta kolem něj zabere maximálně desítky minut. Není se kde ztratit a nejvíce záleží na tom, jak dlouho se budete kochat výhledem na Tre Cime (Three peaks).

Další výlety poblíž jezera Lago di Antorno

Od jezera vede několik turistických tras, ale největším lákadlem je kombinace s okruhem kolem Tre Cime – samostatný článek.


Angličtina na cesty

www.Anglina.uNas.cz

Web který podporuje Pandu velkou

www.Panda1709.com 

3 komentáře: „Lago di Antorno – krásný výhled přímo z okna auta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *