Lago di Braies (Pragser Widlsee) – okružní trasa

Lago di Braies známé také jako Pragser Widlsee je často označované za nejkrásnější horské jezero nejen v Dolomitech, ale i v celé Evropě. Další podobná jezera se nacházejí v Kanadě v Skalnatých horách (například Lake Louise).

Parkování u jezera Lago di Braies

Moc jiných příjezdových tras k jezeru není, takže Vaše cesta pravděpodobně začne na jediném parkovišti u jezera (GPS souřadnice: 46.7003881N, 12.0847353E). Krom uvedeného se zde nachází ještě další dvě. Cena se pohybuje od 4 do 6 euro a stupňuje se podle vzdálenosti od jezera.

Trasa kolem Lago di Braies

Popis trasy není vůbec složitý, celou dobu půjdete podél břehu jezera a je celkem jedno, který směr zvolíte. Cestou se Vám naskytnou nádherné výhledy na jezero a okolní hory. Pokud budete mít štěstí a nebude foukat vítr, tak můžete vidět i odraz okolních skal na hladině jezera.

Krom nádherných výhledů půjdete kolem kaple a půjčovny lodí (nachází se nedaleko parkoviště).

Lago di Braies - Itálie - cestování - dovolená v itálii - Panda na cestach - panda1709
Lago di Braies – Itálie (turismo. it)

Lago di Braies na loďce

Pokud Vám procházka kolem jezera nestačí, tak si můžete půjčit loďku a projet si jezero na loďce. Projížďka může být pěkné zpestření jinak spíše chodícího výletu.

Lago di Braies s dětmi

V případě, že se vydáte po pravé straně jezera, tak si tento výlet můžete vychutnat i s dětmi a dokonce i s kočárkem. S tím kočárkem musíte počítat, že se v určitou dobu začnete vracet stejnou cestou. S menšími dětmi můžete zkusit i celý okruh – kdyby to nešlo tak se vracíte. Celkově není žádný úsek trasy náročný.

Možnost koupání

Na jižní straně jezera (nejvzdálenější místo od parkoviště) najdete pláž s dobrým přístupem do vody, což přímo vybízí ke koupání. Voda je sice čistá, ale pamatujte, že jezero se nachází v nadmořské výšce 1490 m.n.m., takže voda může být docela studená. Hodně záleží na tom, v jakou dobu sem přijedete.

Parametry trasy

  • Délka trasy – necelé 4 km
  • Časová náročnost – 1:30
  • Převýšení – 200 metrů (sice jdete celou dobu podél hladiny jezera, ale cestička vede lehce nahoru dolu)
  • Klesání – 200 metrů

Extra trasa navíc

Pro náročnější turisty, kterým nestačí jen procházka kolem jezera, kde téměř jistě potkáte několik kočárku a rodiny s malými dětmi se nabízí výstup na horu Croda del Becco 2810 m.n.m. Během výstupu překonáte převýšení asi 1400 metrů, což by mohlo stačit i náročnějším. Směrem k vrcholu Vás pošle turistický rozcestník u pláže v jižní části jezera (GPS souřadnice: 46.6891619N, 12.0847717E).

Z vrcholu Croda del Becco (GPS souřadnice: 46.6749850N, 12.0726239E), ale také mnohokrát po cestě se Vám naskytne krásný výhled na jezero a okolní hory.


Angličtina na cesty

www.Anglina.uNas.cz

Web který podporuje Pandu velkou

www.Panda1709.com

4 komentáře: „Lago di Braies (Pragser Widlsee) – okružní trasa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *