Tři štíty (Three peaks – Tre Cime di Lavaredo)

Tři štíty (anglicky: Three peaks, italsky: Tre Cime di Lavaredo) – asi nejznámější místo celých Dolomit, které chce navštívit asi každý milovník hor. Tento výlet najdete v prakticky každém průvodci po Dolomitech. Sláva a kouzlo tohoto místa jsou mu nakonec lehce na obtíž. Hlavně v dobách prázdnin jsou turistické cesty v okolí Třech štítů plné turistů a jinak dokonalé místo se bohužel mění v rušnou cestu srovnatelnou s průchodem po Václavském náměstí.

Uvědomujeme si, že tímto článkem se popularita Třech štítů ještě více zvedne, ale nechceme zůstat jediný průvodce po Itálii, který nemá článek o tomto magickém místě.

Tři štíty – symbol Dolomit

Pohoří Dolomity bylo v roce 2009 zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO a právě uskupení Tři štíty se stalo hlavním symbolem Dolomit. Zatímco u většiny památek se rapidně zvedne návštěvnost po zařazení na seznam UNESCO, tak u Dolomit k tomuto jevu nedošlo. Pravděpodobně je to způsobeno tím, že na tato krásná místa lidé jezdí i bez administrativních ocenění.

Tři štíty a další nádherné výhledy

Skalní uskupení Three peaks přitahuje davy turistů samo o sobě, ale krom těchto skal se v okolí nachází nespočet dalších míst, odkud můžete pozorovat krásy Dolomit.

Tři štíty - Three peaks - Tre Cime di Lavaredo - Itálie - cestování - dovolená v itálii - Panda na cestach - panda1709
Tři štíty – Three peaks – Tre Cime di Lavaredo – Itálie

Tři štíty – Nejpopulárnější trasa

Stezka Tre Cime di Lavaredo (Tre Cime = Three peaks = Tři štíty) začíná u chaty Rifugio Auronzo (GPS souřadnice: 46.6121697N, 12.2961158E). Zde najdete spousty možností k parkování, ale i tak se Vám v nejfrekventovanější dobu může stát, že všechna parkoviště budou plná. Od chaty Rifugio Auronzo se vydáte směrem k další chatě Rifugio Lavaredo (GPS souřadnice: 46.6183481N, 12.3120775E). V polovině trasy půjdete kolem malé kapličky (GPS souřadnice: 46.6135844N, 12.3073242E).

Cesta mezi chatou Rifugio Auronzo a Rifugio Lavaredo je pravděpodobně tou nejfrekventovanější v Dolomitech. Jde o nenáročnou cestu po vrstevnici v okolí těch nejkrásnějších skal Dolomit. Navíc jde o schůdný terén, který projíždí i rodiny s kočárky. Vzdálenost od chaty k chatě měří jen něco málo přes 1,5 km.

Další místo Vaší trasy se jmenuje Forcella Lavaredo. Na tomto místě se naprostá většina turistů otáčí a jde zpět. Zde se poprvé můžete cítit jako v přírodě. Pokračujete k chatě Rifugio Locatelli (GPS souřadnice: 46.6369428N, 12.3104892E) (někdy se uvádí název: Dreizinnen Hut).

Zpět se vydáte směrem k chatě Malga Langalm (GPS souřadnice: 46.6256675N, 12.2897731E). Nedaleko chaty Malga Langalm se nachází tři menší jezera. Právě v odrazech na hladině jezer si turisté nejčastěji fotografují Three peaks. Následně pokračujete k parkovišti. Dokončíte tak nádherný okruh kolem Třech štítů. Cesta by Vám neměla trvat déle, než 4 hodiny pohodlným tempem.

Kdy sem přijet?

Asi to jde napsat u každého profláknutého místa, ale u tohoto to platí dvojnásob. Pokud jen trochu můžete, tak se vyhněte návštěvě Three peaks v období velkých prázdnin a samozřejmě víkendů.

Parametry trasy:

  • Délka trasy – 9,5 km
  • Čistý čas – 4 hodiny
  • Převýšení – 500 m
  • Sestup – 500 m

Angličtina na cesty

www.Anglina.uNas.cz

Web který podporuje Pandu velkou

www.Panda1709.com

11 komentářů: „Tři štíty (Three peaks – Tre Cime di Lavaredo)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *