Hrad Belford – opuštěný hrad uprostřed lesa

Hrad Belford (italsky: Castel Belfort) je sice už dlouho opuštěný, ale i tak bývá označován za jeden z nejkrásnějších hradů Itálie. Hrad najdete nedaleko města Trento.

Ve Švýcarsku se nachází hrad stejného jména – tento článek pojednává pouze o hradu v Itálii.

Hrad Belford – historie

Hrad Belford byl postaven v roce 1311 šlechticem Tissone Geremia I., kterému hrabě Enrico di Tirolo udělil právo postavit hrad na tomto místě.

Vzhledem k tomu, že se nejednalo o bohatého šlechtice, tak si hrad postavil dál od hlavní trasy, která vedla místy, kde dnes vede dálnice A22.

Majitel hradu v roce 1339 padl v boji a následně hrad podědily jeho děti. Jeho děti se ale brzy na to stěhovaly do dnešního Švýcarska a hrad zůstal v zapomnění. Později se ho ujali Habsburkové, Thunové a měl také několik méně známých majitelů.

Hrad Belford – opuštěný hrad uprostřed lesa - Itálie - cestování - dovolená v itálii - Panda na cestach - panda1709
Hrad Belford – opuštěný hrad uprostřed lesa – Itálie

V roce 1670 zde vypukl velký požár, který hrad téměř zničil. Po tomto požáru došlo k velké přestavbě a hrad dostal dnešní podobu. Asi 100 let po jeho přestavbě ztrácí hrad svůj význam a díky tomu, že se nachází v odlehlé oblasti, tak upadá v zapomnění.

Díky tomu, že hrad nebyl po staletí obydlen a ani v novodobé historii ho Itálie neprohlásila za památku, tak se z něj postupem času stala zřícenina. Ale i v tomto chátrajícím stavu má stále své kouzlo.

Hrad Belford – vstupné a otevírací doba

Ceny vstupného v tomto případě nemá cenu řešit. Pokud se sem rozhodnete přijet, tak si můžete celý hrad prohlédnout zadarmo a když budete mít štěstí, tak tu ani nikoho nepotkáte a budete mít celý hrad pro sebe zdarma. Toto se Vám poštěstí asi jen včasných ranních hodinách nebo pak v pozdních večerních.

Z logiky věci se nemusíte moc starat ani o otevírací dobu. Hrad je otevřen 24 hodin denně, 7 dní v týdnu bez jakéhokoliv omezení.

Hrad Belford – Jak se sem dostanete?

Hrad se nachází nedaleko od dálnice A22, která spojuje města Bolzano a Verona. Téměř všichni návštěvníci, co do Itálie přijíždějí od Rakouského Innsbrucku, tak jedou téměř kolem. K hradu se sjíždí ještě před městem Trento a od sjezdu z dálnice A22 pojedete necelých 15 km. I přesto, že jde o jeden z nejkrásnějších hradů v Itálii, tak není zrovna navštěvovaný, takže Vás možná překvapí menší neplacené parkoviště (informace z roku 2017). Stejně tak hrad nemá internetové stránky a možná jen díky tomu, zde nepotkáte davy turistů.

Hrad Belford – GPS souřadnice

46.2047858N, 11.0400686E

Hrad Belford a výlety do okolí

 • Jezero Lago di Garda – asi 70 km
 • Město Trento – asi 30 km
 • Město Bolzano – asi 65 km

Angličtina na cesty

www.Anglina.uNas.cz

Web který podporuje Pandu velkou

www.Panda1709.com

4 komentáře: „Hrad Belford – opuštěný hrad uprostřed lesa

 • Květen 31, 2019 (7:23 pm)
  Permalink

  je to ještě lepší než aragonský hrad – fakt moc pěkné místo

  Reagovat
 • Červen 11, 2019 (11:38 am)
  Permalink

  hledám někoho kdo umí dobře italsky na pár překladů? Máte někdo zájem? dobře zaplatím? Je toho asi 40 stran. Prosím piště na email pavla.reslova@email.cz. Díky moc za případné odpovědi. Pavla

  Reagovat
 • Červen 12, 2019 (11:17 am)
  Permalink

  Hledám spolucestující do Itálie k moři autem (pohodlná klimatizovaná dodávka) 7.-21. července. Máme dvě volná místa a pro redukci nákladů je chceme obsadit. Cíl cesty je kousek od Neapole, ale můžeme trochu upravit trasu, tak ať Vás zavezeme na jiné místo po cestě. Nerad bych zajížděl od Neapole více na jih. Lze se přidat i na jednu cestu. případně pište. Tomáš P..

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *