Ferrara – památky a delta nejdelší řeky Itálie

Ferrara – je nádherné město regionu Emilia-Romagna, které láká turisty z celého světa. Nádherné historické centrum města bylo zařazeno na seznam UNESCO a vzhledem k cenám Ferrara často souží jako základna pro návštěvu několika okolních atrakcí Itálie. Blízko je to k moři, do Benátek, Raveny, Verony nebo Boloně.

Město bylo v jeho dávné historii úzce spřaženo se zámožnou rodinou Este (dílo rodiny: Vila dEste), díky které v městě vzniklo mnoho krásných památek, na které se jezdí dívat turisté z celého světa.

Ferrara – nejkrásnější památky

Hrad Estense (Hrad Svatého Michala)

Nejkrásnější historická budova města, která nese hned dva názvy. Hrad najdete téměř uprostřed historického centra a je celý obklopen vodním příkopem. Celá stavba Vás na první pohled zaujme. Nachází se na vlastním ostrově uprostřed příkopu a čtyři strážní věže stojí přímo na vodě.

Hrad byl postaven již ve 14. století (konkrétně již v roce 1385) a od začátku jde o hlavní stavbu města. I proto si místní toto místo náležitě považují.

Kromě až pohádkového exteriéru můžete obdivovat i vnitřek hradu. Najdete zde vše co k hradu ze 14. století patří – od bohatě zdobených pokojů až po žaláře a hladomorny.

Ferrara – památky a delta nejdelší řeky Itálie - Itálie - cestování - dovolená v itálii - Panda na cestach - panda1709
Ferrara – památky a delta nejdelší řeky Itálie

Katedrála Svatého Jiřího – Katedrála města Ferrara

Italsky: Cattedrale di San Giorgio, Duomo di Ferrara, anglicky: Ferrara Cathedral.

Krásná stavba, která Vás zaujme jak svou jedinečnou architekturou, tak i interiérem. Katedrálu najdete v centru města na náměstí, kde najdete několik dalších historických budov.

Stavba současné katedrály byla zahájena ve 12. století a dokončena v roce 1135. Nestává se to často, ale i přes stovky let dlouho historii se dochovala i stará katedrála města Ferrara, která do dnes stojí na břehu řeky Po u městských hradeb.

Exteriér katedrály vykazuje stále známky románského stylu a stavba se podobá fasádám známých z měst Modena nebo Parma. Katedrála byla postavena z bílého mramoru jako by se třemi střechami v přední části. Najdete zde mnoho lodžií, arkád, soch, oken a hlavně sochu Alberta dEste, který je považován na nejdůležitější osobnost historie města.

I když se nejedná zrovna o nejznámější stavbu v Itálii, tak interiér katedrály může směle konkurovat těm nejnavštěvovanějším budovám v Itálii. Strop, stěny i kopule katedrály jsou pokryty bohatou výzdobou a uměleckými díly těch nejznámějších Italských renesančních umělců.

Muzeum katedrály

Italsky: Anglicky: Cathedral of Saint George, the Cathedral Museum of Ferrara.

Muzeum je propojeno s katedrálou a pro turisty je podobným lákadlem jako katedrála samotná. Díky unikátnosti budovy je muzeum samo o sobě velkou atrakcí. V muzeu najdete pozoruhodný pohled do historie katedrály a také do dalších budov města. Díky tomu poznáte, jak město prosperovalo v období renesance a kolik se toho bohužel nedochovalo.

Uvnitř uvidíte mnoho náboženských děl, sbírku varhan, knížek a několik oltářních křížů. Uprostřed muzea najdete krásné nádvoří.

Národní archeologické muzeum

Italsky: Museo Archeologico Nazionale

Národní archeologické muzeum se nachází v budově paláce s nádhernou zahradou. Krom toho, že můžete navštívit muzeum a obdivovat historické nálezy, tak stojí za to si prohlédnout i budovu samotnou.

Palazzo dei Diamanti Art Gallery

Fasáda tohoto paláce obsahuje stovky, možná i tisíce mramorových bloků, díky kterým budova působí velkolepým dojmem. Budova se nachází blízko nádherného parku Parco Massari.

Uvnitř budovy najdete díla umělců spíše městského, případně regionálního významu z období 13-17. století.

Hradby města Ferrara

Kdysi bylo celé město obklopeno působivými cihlovými a kamennými zdmi, které měli nejen obranou funkci, ale také estetickou – všechny brány do města byly bohatě zdobeny.

Velká část hradeb se do dnes dochovala a patří mezi nejlépe dochované hradby v Evropě.

Pokud máte čas a chcete vidět vše, co se z hradeb dochovalo, tak procházka podél hradeb Vám zabere asi 2 hodiny a ujdete cca 9 km.

Nejkrásnější park města Ferrara – Parco Massari

Krom nádherného historického centra má Ferrara i mnoho míst klidu a zeleně. Nejkrásnějším parkem je Parco Massari. Park se stal oblíbenou atrakcí turistů, ale potkáte zde i místní, kteří tu učí malé děti jezdit na kole, čtou knížku na dece v trávě nebo si uspořádají piknik místo nedělního oběda.

Součástí parku je velká alej, která vytváří stín, který oceníte hlavně v letních odpoledních hodinách, vodní fontána nebo dětské hřiště. Nedaleko od parku se nachází další park Chiesa di San Christoforo.

Botanická zahrada města Ferrara

V Itálii najdete mnoho univerzit, které si udržují botanickou zahradu pro možnost studia, výzkumu a také jako turistickou atrakci. Dalším takovým městem je například Padova. Zdejší botanická zahrada se nachází vedle Parco Massari a najdete zde více než 2000 druhů rostlin. Asi 1300 se jich nachází ve skleníku a dalších 700 roste venku. Zahrada je rozdělena na několik tematických části: exotické rostliny, léčivé rostliny, japonská zahrada a mnoho dalších.

Chiesa di San Cristoforo alla Certosa

Kostel Vás jistě zaujme svou půlkruhovou kolonádou v přední části. V okolí kolonády jsou velmi dobře udržované trávníky a aleje stromů. Vnějšek kostela obsahuje pouze kameny a nikdy nedošlo k výzdobě, což je v kontrastu s vnitřkem kostela, který je bohatě vyzdoben.

Právě kamenný exteriér vytváří dojem starého kostela, který rozhodně stojí za návštěvu. Kostel Chiesa di San Cristoforo alla Certosa se nachází v severní části města a je součástí velkého městského hřbitova.

Řeka Po – nejdelší řeka Itálie

Řeka Po je nejdelší řekou v Itálii, které vtéká do Jadranského moře jižně od Benátek. Ferrara je s ní propojena umělým kanálem. Tento kanál poskytuje možnost plavby z města směrem k řece a případně až k její deltě.

Na jižním okraji Ferrary se nachází přístav, odkud odjíždí výletní lodě. Plavba lodí Vám dává jedinečnou příležitost vychutnat si krásnou krajinu v okolí řeky a relaxovat uprostřed přírody – případně obdivovat některé části tohoto krásného města.

Ferrara a delty řeky Po – památka UNESCO

Historické centrum města bylo díky dobře dochovaným budovám z 15. a 16. století zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. K renesančnímu centru města byla v roce 1995 na seznam světového dědictví UNESCO zapsána delta řeky Po.

Delta řeky Po se rozkládá na ploše větší než 50.000 hektarů a obsahuje mokřady, lesy a solné pánve. Jde o velmi bio diverzní oblast a díky tomu podléhá toto území tomu nejvyššímu stupni ochrany. V oblasti roste více než 1000 druhů rostlin a asi 375 druhů zvířat (z toho téměř 300 druhů ptáků).


Odkazy

www.Anglina.uNas.cz

www.Panda1709.com 

6 komentářů: „Ferrara – památky a delta nejdelší řeky Itálie

 • Květen 26, 2019 (11:30 am)
  Permalink

  To město téměř nikdo nezná, ale nejsou tu davy asiatů a můžete si tu procházku užít. ten výlet lodí bych zvážil hlavně pokud máte mořskou nemoc jako já. náš kapitán jezdil hlava nehlava … prostě jako na kolotoči

  Reagovat
 • Červen 12, 2019 (11:12 am)
  Permalink

  Hledám spolucestující do Itálie k moři autem (pohodlná klimatizovaná dodávka) 7.-21. července. Máme dvě volná místa a pro redukci nákladů je chceme obsadit. Cíl cesty je kousek od Neapole, ale můžeme upravit trasu, tak ať Vás zavezeme na jiné místo po cestě. Lze se přidat i na jednu cestu. případně pište. Tomáš P.

  Reagovat
 • Červen 20, 2019 (3:16 am)
  Permalink

  nejlepší je ta projíždka na lodi

  Reagovat
  • Červen 20, 2019 (3:23 am)
   Permalink

   mě se teda více libilo město … budu se těšit zase někdy příště

   Reagovat
 • Pingback:Jezero Cerknica – největší jezero ve Slovinsku? - Panda1709.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *