Ostrov Capri – nádherný ostrov s modrou jeskyní

Ostrov Capri se nachází v Tyrhénském moři nedaleko poloostrova Sorrentine v jižní části Neapolského zálivu. Hlavní město ostrova má stejný název jako ostrov – Capri. Ostrov proslavilo hned několik turistických atrakcí: vápencové skalní stěny, město Anacapri, Modrá jeskyně (Grotta azzurra), zbytky Římských vil.

Modrá jeskyně (Italsky: Grotta Azzurra)

Modrá jeskyně je mořská jeskyně na pobřeží ostrova Capri. Sluneční světlo do jeskyně prochází pouze malou dutinou a zářící mořská voda vytváří modrý odraz, který osvětluje celou jeskyni.

Barva jeskyně je modrá nebo smaragdová, což je dáno unikátní kombinací velikosti otvoru, zdroje světla a barvy vody.

Jeskyně je asi 150 metrů hluboká, 50 metrů široká a nachází se v severozápadní čísti ostrova. Vstup do jeskyně je asi dva metry široký a jen jeden metr vysoký. Výška se samozřejmě mění dle přílivu a odlivu. Údaj jeden metr platí pro odliv.

Při vstupu do jeskyně musí návštěvníci ležet na malé čtyřčlenné loďce – veslař při příjezdu do jeskyně používá řetěz připevněný ke stěně jeskyně, aby nenarazil do skály. Pokud se těšíte, že si v jeskyni zaplavete, tak si bohužel musíte nechat zajít chuť. Plavaní je zde zakázáno.

V dobách Římské říše si jeskyni oblíbil císař Tiberius, který se v roce 27 našeho letopočtu přestěhoval z Říma na ostrov Capri. Do jeskyně dokonce nechal umístit několik soch, aby si zpříjemnil pobyt na tomto už tak nádherném místě. Některé z těchto soch se v roce 1964 našli na dně jeskyně a jsou vystaveny v muzeu v Anacapri. Ale podle nálezu dalších základen pro sochy je zřejmé, že se na dně jeskyně nacházejí ještě další. Vzhledem k tomu, že tam mohou ležet skoro 2000 let, tak se pravděpodobně nacházejí pod vrstvou nánosů.

Ostrov Capri – nádherný ostrov s modrou jeskyní - Italie - cestování - dovolená v itálii - Panda na cestach - panda1709
Ostrov Capri – nádherný ostrov s modrou jeskyní – Itálie

Ekologické sdružení Marevivo si dalo za cíl obnovit jeskyni od jejího původního stavu z časů císaře Tiberiuse (jde o stejné sdružení, které pracuje na vykopávkách v městech Pompeje a Herculaneum).

Vila San Michele

Zahrada této vily poskytuje návštěvníků nádherný panoramatický výhled na město Capri, Sorrentský poloostrov a sopku Vesuv. Vilu najdete mezi městy Anacapri a Capri. Na zahradě vily najdete mnoho uměleckých děl z období antiky a starověkého Egypta.

Zahrady Augustus (Giardini di Augusto nebo Krupp Gardens)

Jde o botanickou zahradu založenou v počátku 20. století. Tato botanická zahrada je navržena na terasovitém svahu s nádherným výhledem na okolní moře.

Vila Malaparte

Villa Malaparte se nachází na 32 metrů vysokém útesu v jihovýchodní části ostrova. Jde o jeden z nejlepších a nejkrásnějších příkladů architektury minulého století. Vzhledem k tomu,

že v okolí vily je soukromý pozemek, tak se k ní nedostanete z pevniny, ale můžete se na ni z pevniny podívat z nedalekého kopce. Přístup k vile je možný i od moře, ale moře musí být klidné, ať můžete připlout k útesům a pak vylézt po 99 schodech k vile.

Vila Jovis (Villa of Jupiter)

Jde o římský palác postavený císařem Tiberiusem, které vládl Římské říši od roku 27 našeho letopočtu, do své smrti v roce 37 právě z tohoto místa.

Ostrov Capri – Maják Punta Carena (Faro di Punta Carena)

Jde o stále aktivní maják v jihozápadní části ostrova Capri. Maják je aktivní od roku 1867, jeho stavba roce 1862. Světlo, které vychází každé 3 sekundy z horní části majáku je umístěno 73 metrů nad hladinou moře.

Ostrov Capri – The Arco Naturale

Jde o přírodní oblou na východním pobřeží ostrova. Tento vápencový oblouk je vysoký 18 metrů s šířkou 12 metrů.

Ostrov Capri – Lodní doprava

Vzhledem k tomu, že se nemůžete přijet autem, tak Vám nezbude nic jiného než použít lodní dopravu. Ostrov je turisticky oblíbeným místem, takže sem pravidelně jezdí lodě hned z několika míst:

  • Neapol
  • Sorrento
  • Ischia – Sousední ostrov na druhé straně Neapolského zálivu
  • Positáno – Součást krásného pobřeží Amalfi
  • Amalfi – jde o zastávku na hlavní trase Salerno – Ostrov Capri
  • Castellammare di Stabia
  • Vico Equense

Angličtina na cesty

www.Anglina.uNas.cz

Web který podporuje Pandu velkou

www.Panda1709.com 

3 komentáře: „Ostrov Capri – nádherný ostrov s modrou jeskyní

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *