Opera La Scala – nejslavnější opera na světě

Opera La Scala nebo také v Italštině oficiálním názvem Teatro alla Scala. Opera La Scala je operní dům v Miláně a jeden z nejstaršího svého typu na světě.

Opera La Scala – nejlepší z nejlepších

Naprostá většina slavných Italských zpěváků a spousta světových umělců někdy působila nebo ještě působí v této slavné opeře. Zdejší opera má takové jméno, že se sem nejlepší umělci světa doslova hrnou a nemají problém cestovat přes půl světa kvůli jednomu představení. Krom předních Italských umělců a hostů z celého světa nabízí zdejší opera i školu v oblasti hudby: Accademia Teatro alla Scala (La Scala Theater Academy), která nabízí školení v oblastech hudby, tance, jevištního vystupování nebo divadelního managementu.

Opera La Scala – nejslavnější opera na světě - Miláno - Italie - cestování - dovolená v itálii - Panda na cestach - panda1709
Opera La Scala – nejslavnější opera na světě – Miláno – Itálie

Opera La Scala pro všechny

Pokud se rozhodnete navštívit jedno ze zdejších představení, tak jistě nebudete litovat. A to i v případě, že máte rádi rockovou hudbu a opera Vám vlastně nic moc neříká. Zážitkem pro Vás bude i ta atmosféra, kterou zde potkáte a také interiér budovy. Cena vstupenek je různá, ale ty levnější lze koupit za cca 18 euro (z roku 2017), což je vlastně podobná cena, jako lepší vstupenky do divadla u nás.

Muzeum

Muzeum divadla La Scala (Museo Teatrale alla Scala) je přístupné z předsíně divadla a obsahuje sbírku obrazů, kreseb, soch, kostýmů a dalších dokumentů týkajících se slavné historie La Scaly a opery obecně.

Opera La Scala a její historie

O stavbě La Scala se začalo jednat po tom co jiné Milánské divadlo, které se jmenovalo Teatro Regio Ducale v roce 1776 zničil velký požár. Tehdy 90 bohatých občanů Milána začalo vyvíjet iniciativu pro stavbu nového divadlo. První návrh na stavbu divadla byl zamítnut, ale už druhý návrh byl přijat tehdejší císařovnou Marií Terezií.

Celkem nečekaně nebylo nové divadlo postaveno na místo toho starého. Ke stavbě se využilo místo kde stál dříve kostel Santa Maria alla Scala. Odtud divadlo získalo své jméno. Vzhledem k tomu, že předchozí kostel nebyl nijak významný, tak se nedochovala informace, co přesně tento název znamená. I proto o názvu La Scala do dnes vznikají jen dohady.

Původně bylo divadlo osvětleno 84 olejovými lampami v okolí jeviště. Na elektrifikaci došlo až v roce 1883, takže na obranu proti požáru bylo několik místností v divadle zaplněno kbelíky s vodou.

V roce 1907 prošlo divadlo velkou rekonstrukcí, během které dostalo přibližně dnešní podobu s celkem 1977 místy pro diváky.

Za Druhé světové války bylo divadlo vážně poškozeno bombardování v roce 1943. Ihned po válce se budova začala obnovovat a v roce 1946 byla znovu zpřístupněna divákům.


Angličtina na cesty

www.Anglina.uNas.cz

Web který podporuje Pandu velkou

www.Panda1709.com 

1 komentář: „Opera La Scala – nejslavnější opera na světě

  • Červen 20, 2019 (3:24 am)
    Permalink

    mají tam neuvěřitelnou akustiku

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *