Pobřeží Amalfi

Krásné pobřeží Amalfi se nachází jižně od Neapole a Sorrenta. Zdejší města jsou postavena v příkrém svahu a domy v kaskádách klesají k pobřeží moře. Největší z měst, která jsou součástí tohoto architektonického úkazu, se jmenují Positano a Amalfi. V případě, že se vydáte až do tohoto jižního koutu Itálie, tak doporučujeme projet si toto pobřeží na lodi, odkud se Vám naskytne ten nejkrásnější pohled na pobřeží Amalfi. Jistě Vás napadne otázka, proč někdo stavěl domy na tak strmé skále?

Amalfi již v dávných dobách přitahovalo svou jedinečnou krajinou. Osídleno bylo již v době starověkého Řecka. Další nemalou stopu zde zanechali Římané, Normáni a Arabská komunita ze severní Afriky. V dobách 11. a 12. století zažívalo toto místo největší rozkvět. Byla to doba, kdy byla důležitá lodní doprava. Zdejší obyvatelé se živili obchodováním, ve většině případů s obchodníky ze severní Afriky. Poloostrov Sorrento má v tomto ohledu výhodnou polohu, takže pobřeží Amalfi bylo jednou z prvních zastávek. Dnes již lodní doprava nemá ve světovém měřítku ani zdaleka takový význam jako v minulosti, ale na tomto místě si aspoň s části svou důležitost zachovala a to i když oblast v posledních letech žije hlavně s turistického ruchu.

Pobřeží Amalfi - Italie - cestování dovolená v itálii - panda na cestách
Pobřeží Amalfi – Itálie

Italské pobřeží Amalfi to není jen architektonický skvost

Italské pobřeží Amalfi se pyšní středověkou krajinou, smyslnou kombinací přírodních a kulturních jevů. Okolí městeček na pobřeží je plné vinic, ovocných sadů a pastvin pro domácí zvířata.

Pobřeží Amalfi zapsáno na seznamy UNESCO

Díky mnoha architektonickým skvostům bylo pobřeží v roce 1997 zapsáno na seznamy světového kulturního dědictví UNESCO. Nachází se zde mnoho staveb z různých období a různého využití, které zde stojí v nezměněné podobě stovky let.

Blízké okolí Amalfi

Městečko Tropea

Sopka Stromboli – jde o sopku, která generuje erupce každých 15 minut – nejbližší místo, kde můžete vidět takovou podívanou z bezpečného místa.

Sopka Vesuv – vzhledem k hustému zalidnění okolí sopky jde o nejnebezpečnější sopku na světě.


Angličtina na cesty

www.Anglina.uNas.cz

3 komentáře: „Pobřeží Amalfi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *