Benátské náměstí uprostřed Říma

Benátské náměstí opravdu nenajdete v Benátkách ODKAZ, ale v centru Říma. Dokonce nedaleko od hlavních dominant města jako Koloseum nebo Forum Romanum. Co tedy přimělo Římany pojmenovat jedno z nejkrásnějších náměstí podle konkurenčního města?

Benátské náměstí – Památník Vittorio Emanuele II.

Památník Vittorio Emanuele II. (italsky: Monumento Nazionale a Vittorio Emanuele II.) nebo také Altare della Patria byl postaven na počest prvního krále sjednocené Itálie.

Stavba byla navržena Giuseppem Sacconi již v roce 1885, který povolal nejlepší Italské sochaře té doby, jako například: Leonardo Bistolfi a Angelo Zanelli. Stavba to byla opravdu velkolepá a kompletně byla dokončena až v roce 1935. Její design má interpretovat neklasicistní římské fórum.

Cestování - Itálie - Benátské náměstí uprostřed Říma - Cestování - Itálie - Forum Romanum nebo také Římské fórum - Dovolená v Itálii - Itálie dovolená - panda na cestách
Benátské náměstí uprostřed Říma – Památník Vittorio Emanuele II.

Monument obsahuje schodiště, sloupy, fontány, jezdecké sochy krále Victora Emmanuela II., a dvě sochy bohyně Victorie. Uvnitř stavby najdete muzeum Italského sjednocení a také výtah, který Vás může vyvést na střechu památníku, kde se Vám naskytne krásný výhled na centrum Říma.

Rozměry památníku jsou jako z dob největší slávy Říma. Stavba je 135 metrů široká a 70 metrů vysoká.

Pro obyvatele Itálie má tento památník obrovský význam. Itálii se po mnoha nesvárech dokázal sjednotit král Viktor Emmanuel II. až v druhé polovině 19. století. A monument je od svého dokončení považován za jeden z hlavních symbolů Itálie. O tom jak moc je pro Italy důležitý svědčí oslavy, které se zde každoročně konají:

  • 25. dubna – Den osvobození
  • 2. června – Den republiky
  • 4. listopadu – Den ozbrojených sil

Benátské náměstí – Benátský palác

Benátský palác (italsky: Palazzo Venezia, Pallazzo Barbo nebo Palace of St. Mark) své jméno získal podle jeho historické funkce, což byla ambasáda Benátské republiky. Ale pojďme se podívat na tuto nádhernou stavbu od začátku.

V roce 1455 se tato budova stala jednou z prvních budov v renesančním stylu. Budovu si nechal postavit synovec papeže Eugenia IV. již v roce 1451. Kromě renesančních prvků stavba obsahovala tradiční obranné prvky typu cimbuří a silné zdi. Součástí stavby byl i kostel Svatého Marka (odtud jeden z názvů) z roku 336 a kompletně přestavěn v roce 833. Bohužel se při výstavbě paláce použilo mnoho materiálu z nedalekého Kolosea a o to méně se zachovalo z nejdůležitější památky Říma.

Benátský palác se v roce 1564 za vlády Pius IV. stal dokonce papežskou rezidencí. Papež Pius IV. si budovu natolik oblíbil, že ji využíval téměř celou. Později z ní vládl například Mussolini a dnes zde sídlí národní muzeum..


Odkazy

www.Anglina.uNas.cz

www.Panda1709.com 

5 komentářů: „Benátské náměstí uprostřed Říma

  • Pingback:Řím nejlepší památky – TOP 10 - Panda1709.com

  • Červen 11, 2019 (11:45 am)
    Permalink

    Potřebovala bych přespat v Římě a ideálně u někoho kdo umí česky? nevíte o někom? Mám hrůzu s toho, že se nedomluvím, protože Italsky neumím ani slovo

    Reagovat
  • Červen 12, 2019 (11:12 am)
    Permalink

    Hledám spolucestující do Itálie k moři autem (pohodlná klimatizovaná dodávka) 7.-21. července. Máme dvě volná místa a pro redukci nákladů je chceme obsadit. Cíl cesty je kousek od Neapole, ale můžeme upravit trasu, tak ať Vás zavezeme na jiné místo po cestě. Lze se přidat i na jednu cestu. případně pište. Tomáš

    Reagovat
  • Červen 13, 2019 (11:34 am)
    Permalink

    Benátské náměstí ??? není to chyba v překladu

    Reagovat
  • Červen 13, 2019 (11:34 am)
    Permalink

    Pro mě nejhezčí stavba v římě

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *